NAJWIĘKSZY REJON WSPINACZKOWY NA MAZOWSZU

Budując Makaka naśladowaliśmy naturalną skałę. Chcieliśmy, żeby wielkość panelu i charakter wspinania przypominały najlepsze rejony wspinaczkowe Europy. Do naszej hali na warszawskich Bielanach udało nam się przenieść niemal wszystkie formacje skalne występujące w przyrodzie. Mamy „zacięcia”, „przewieszki”, „filary” i imponujący „dach" zaprojektowany na całej szerokości hali. A także boulderownię, obwodownię i wspinaczkowy kampus. Na ponad 1850 metrach kw. panelu nakręciliśmy około 140 dróg. W każdym tygodniu kręcimy trzy, cztery nowe. Żeby nie było nudno :-)

Makak jest ścianą przyjazną zarówno początkującym jak i zaawansowanym wspinaczom. Dzieciom (odkąd potrafią chodzić o włąsnych siłach), dorosłym i seniorom. 7 dni w tygodniu, "świątek piątek", latem i zimą.

Wisłostradą, zaledwie piętnaście minut od centrum. Niedaleko stacji Metro Młociny.

WSPINANIE JEST DLA WSZYSTKICH

Tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze wspinaniem, na Makaku, pod okiem instruktorów, uczymy bezpiecznej asekuracji, technik wspinaczkowych i wspinaczkowego savoir-vivre'u. Zaawansowani wspinacze mają do dyspozycji stale zmieniający się zestaw dróg o urozmaiconych trudnościach, od 4 (bardzo łatwo) do 8c (ekstremalnie trudno; wyceny według  tzw. francuskiej skali trudności wspinaczkowych), a także możliwość zmierzenia się z największym przewieszeniem w Polsce, gdzie drogi osiągają długość nawet 35 metrów. Mamy również urządzenia do autoasekuracji - to dla tych, którym brakuje partnera do wspinaczki.
Jest też połoga ścianka zaprojektowana z myślą o dzieciach, nawet tych najmłodszych (2+) oraz plac zabaw z "mysią dziurą" i zjeżdzalniami.

Dla zwolenników kompleksowego treningu jest kilka obwodowni o różnym poziomie trudności i niezawodny Moonboard z najnowszym zestawem chwytów i podświetlanym systemem led.

Makak posiada tzw. "speedwall", czyli ścianę do wspinania na czas, zaakceptowaną przez Międzynarodową Federację Wspinaczkową IFSC. 

Hala jest rozbudowana o kolejne moduły. 

Makakowy team

person
Tomek
person
Seba
person
Rafał
person
Marysia
person
Marek
person
Christian
person
Kuba
person
Kinga
person
Marcjanna
person
Grześ
person
Ewa
person
Oliwia

Rekomendacje


 • Ściana kapitalna do robienia wytrzymałości. Żałuję, że Makaka nie ma w Krakowie.
  GRZESIEK GROCHAL "GES"
 • Po siedmioletniej przerwie w treningu, znowu zaczęło mi się chcieć wspinać.
  JAKUB ROZBICKI / Centrum Wspinania Vertigo
 • To miejsce, gdzie grawitacja jest kwestią umowną. Polecam!
  MARCIN "JAMKOŚ" JAMKOWSKI / Adventure Pictures
 • Ekstra ściana. Mili ludzie. Fajna atmosfera. Polecam!
  ZBIGNIEW SKIERSKI / Klub Wysokogórski Warszawa
 • Dziękuję, że dla nas coś takiego zrobiliście!
  Jaś, lat 5