NAJWIĘKSZY REJON WSPINACZKOWY NA MAZOWSZU

Budując Makaka naśladowaliśmy naturalną skałę. Chcieliśmy, żeby wielkość panelu i charakter wspinania przypominały najlepsze rejony wspinaczkowe Europy. Do naszej hali na warszawskich Bielanach udało nam się przenieść niemal wszystkie formacje skalne występujące w przyrodzie. Mamy „zacięcia”, „przewieszki”, „filary” i imponujący „dach" zaprojektowany na całej szerokości hali. A także boulderownię, obwodownię i wspinaczkowy kampus. Na ponad 1850 metrach kw. panelu nakręciliśmy około 140 dróg. W każdym tygodniu kręcimy trzy, cztery nowe. Żeby nie było nudno :-)

Makak jest ścianą przyjazną zarówno początkującym jak i zaawansowanym wspinaczom. Dzieciom (odkąd potrafią chodzić o włąsnych siłach), dorosłym i seniorom. 7 dni w tygodniu, "świątek piątek", latem i zimą.

Wisłostradą, zaledwie piętnaście minut od centrum. Niedaleko stacji Metro Młociny.

WSPINANIE JEST DLA WSZYSTKICH

Tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze wspinaniem, na Makaku, pod okiem instruktorów, uczymy bezpiecznej asekuracji, technik wspinaczkowych i wspinaczkowego savoir-vivre'u. Zaawansowani wspinacze mają do dyspozycji stale zmieniający się zestaw dróg o urozmaiconych trudnościach, od 4 (bardzo łatwo) do 8a+ (ekstremalnie trudno; wyceny według  tzw. francuskiej skali trudności wspinaczkowych), a także możliwość zmierzenia się z największym przewieszeniem w Polsce, gdzie drogi osiągają długość nawet 35 metrów. Mamy również urządzenia do autoasekuracji - to dla tych, którym brakuje partnera do wspinaczki. Jest też połoga ścianka zaprojektowana z myślą o dzieciach, nawet tych najmłodszych (2+).

Makak posiada tzw. "speedwall", czyli ścianę do wspinania na czas, zaakceptowaną przez Międzynarodową Federację Wspinaczkową IFSC. 

Dla drytoolowców przygotowaliśmy panel 45 stopni do ładowania z dziabkami. A na wysokości 15 metrów wiszą stale dwa highline'y, w tym jeden 27-metrowy i rodeo highline - jedyne w Polsce taśmy rozpięte tak wysoko pod dachem. Mamy też midline-highline – taśmę z górną asekuracją dla mniej wprawnych slacklinerów, a dla początkujących mały slackrack .

Hala jest rozbudowana o kolejne moduły. 

Poznaj naszych instruktorów

person
Tomek Majchrzak
"Wspinaj się dla siebie, walcz ze swoimi słabościami, codziennie przekraczaj swoje granice."
person
Magda Nowak
"Przekonam Cię, że prawa fizyki to zaledwie sugestia."
person
Stefan Madej
"Pokochaj wspinanie"
person
Justyna Grzona i Adam Patejuk
"Trzy miesiące i zrobisz backflipa na taśmie."

Rekomendacje


 • Ściana kapitalna do robienia wytrzymałości. Żałuję, że Makaka nie ma w Krakowie.
  GRZESIEK GROCHAL "GES"
 • Po siedmioletniej przerwie w treningu, znowu zaczęło mi się chcieć wspinać.
  JAKUB ROZBICKI / Centrum Wspinania Vertigo
 • To miejsce, gdzie grawitacja jest kwestią umowną. Polecam!
  MARCIN "JAMKOŚ" JAMKOWSKI / Adventure Pictures
 • Ekstra ściana. Mili ludzie. Fajna atmosfera. Polecam!
  ZBIGNIEW SKIERSKI / Klub Wysokogórski Warszawa