NAJWIĘKSZY REJON WSPINACZKOWY NA MAZOWSZU

Budując Makaka naśladowaliśmy naturalną skałę. Chcieliśmy, żeby wielkość panelu i charakter wspinania przypominały najlepsze rejony wspinaczkowe Europy. Do naszej hali na warszawskich Bielanach udało nam się przenieść niemal wszystkie formacje skalne występujące w przyrodzie. Mamy „zacięcia”, "kanty", „przewieszki”, „filary”, "połogi" i imponujący „dach" zaprojektowany na całej szerokości hali. A także boulderownię, obwodownię i wspinaczkowy kampus. Na 2200 metrach kw. panelu nakręciliśmy ponad 170 dróg. Co tydzień/dwa zdejmujemy i kręcimy nowe. Żeby nie było nudno :-)

Makak jest ścianą przyjazną zarówno początkującym jak i zaawansowanym wspinaczom. Dzieciom (odkąd potrafią chodzić o własnych siłach), dorosłym i seniorom. 7 dni w tygodniu, "świątek piątek", latem i zimą.

Wisłostradą, zaledwie piętnaście minut od centrum. Niedaleko stacji Metro Młociny.

WSPINANIE JEST DLA WSZYSTKICH

Tych, którzy dopiero zaczynają się wspinać, na Makaku, uczymy bezpiecznej asekuracji, technik wspinaczkowych i wspinaczkowego savoir-vivre'u. Zaawansowani wspinacze mają do dyspozycji stale zmieniający się zestaw dróg o urozmaiconych trudnościach, od 4 (bardzo łatwo) nawet do 8c (ekstremalnie trudno; wyceny według  tzw. francuskiej skali trudności wspinaczkowych), a także możliwość zmierzenia się z największym przewieszeniem w Polsce, gdzie drogi osiągają długość nawet 35 metrów.  Dla tych, którym brakuje partnera do wspinaczki, mamy urządzenia do autoasekuracji - można wspinać się w pojedynkę.
Jest też ścianka zaprojektowana z myślą o dzieciach, nawet tych najmłodszych (2+) oraz plac zabaw z "mysią dziurą" i zjeżdzalniami.

Dla zwolenników kompleksowego treningu jest obwodownia o różnych stopniach nachylenia panelu i obwodach na wszystkich poziomach trudności. Dla wytrawnych wspinaczy mamy Moonboard z najnowszym kompletem chwytów i podświetlanym systemem led oraz kampus z chwytotablicami i zestawem specjalnych setów treningowych.

Makak posiada tzw. "speedwall", czyli ścianę do wspinania na czas, zaakceptowaną przez Międzynarodową Federację Wspinaczkową IFSC. 

Hala jest rozbudowywana o kolejne moduły. 

Makakowy team

person
Tomek
person
Seba
person
Christian
person
Monia
person
Marek
person
Kuba
person
Kinga
person
Marcjanna
person
Madzia
person
Ola
person
Grześ
person
Marysia
person
Marcin
person
Radek
person
Przemek

Rekomendacje


 • Mega miejsce i jest naprawdę wielka...
  Paweł
 • Dla mnie ta ściana to mistrzostwo świata.
  Aleksandra
 • Dziękuję, że dla nas coś takiego zrobiliście!
  Jaś (lat 5)
 • Obowiązkowy punkt zwiedzania stolicy.
  Krzysztof
 • Najwspanialsza ścianka w Polsce, na jakiej się wspinałem.
  Mateusz
 • Super ściana. Tu można potrenować prawdziwe wspinanie.
  Marek